Semi-State# 2 Center Grove Centerville-0 05/27@12:00 Sullivan-5

Regional# 4 Richmond East Central-3 05/23@04:30 Connersville-2



Centerville-5 05/23@04:30 Blue River Valley-0



East Central-1 05/24@04:30 Centerville-4






Sectional# 16 East Central Lawrenceburg-5

05/17@06:00 Milan-0
05/17@04:30 East Central-4

Batesville-1
South Dearborn-0

05/18@04:30 Lawrenceburg-5
Oldenburg Academy-1 05/18@06:00

East Central-4
Lawrenceburg-2
05/20@10:00 East Central-3



Sectional# 13 Franklin County-2

05/17@05:00 Rushville-3
Union County-0 05/19@05:00

Connersville-5
Rushville-1
05/20@05:00 Connersville-4



Sectional# 15 Richmond Cambridge City Lincoln-0

05/17@04:30 Hagerstown-5
05/18@04:30 Richmond-5

Seton Catholic-0
Northeastern-3

05/19@04:30 Hagerstown-2
Centerville-5 05/19@04:30

Richmond-0
Northeastern-1
05/20@04:30 Centerville-4



Sectional# 14 New Castle New Castle-5 05/17@05:00

Shenandoah-0
Tri-4

05/18@05:00 Knightstown-1
Blue River Valley-4 05/18@06:30

New Castle-1
Tri-1
05/19@05:00 Blue River Valley-4



Regional# 2 Crawfordsville Crawfordsville-1 05/23@04:30 Benton Central-4



Sullivan-4 05/23@04:30 Greencastle-1



Benton Central-0 05/24@04:30 Sullivan-5






Sectional# 5 Crawfordsville Southmont-1 05/17@04:45

Crawfordsville-4
North Montgomery-5

05/18@04:45 Clinton Prairie-0
Parke Heritage-1 05/18@04:45

Crawfordsville-4
North Montgomery-1
05/19@04:45 Crawfordsville-4



Sectional# 6 Fountain Central Seeger-2 05/17@04:30

Benton Central-3
Attica-0

05/18@04:30 Fountain Central-5
Covington-1 05/19@04:30

Benton Central-4
Fountain Central-1
05/20@10:00 Benton Central-4



Sectional# 8 Sullivan-3

05/17@05:00 Terre Haute North-2
West Vigo-0 05/18@05:00

Terre Haute South-5
Sullivan-3
05/19@05:00 Terre Haute South-2



Sectional# 7 Greencastle South Putnam-0 05/17@05:00

Northview-5
South Vermillion-0

05/18@05:00 Greencastle-5
Owen Valley-0 05/18@06:30

Northview-5
Greencastle-5
05/19@05:00 Northview-0



State Finals Center Grove Sullivan-0 Quarter Finals 06/02@12:00 Center Grove Fishers-5 Delta-0 Quarter Finals 06/02@12:00 Center Grove Carmel-5 Franklin-4 Quarter Finals 06/02@12:00 Carmel Castle-1 SB St Joseph-3 Quarter Finals 06/02@12:00 Carmel Jasper-2







Fishers-1 Semi Finals 06/03@10:00 Carmel Carmel-4 Franklin-1 Semi Finals 06/03@10:00 Carmel SB St Joseph-4



Carmel-3 06/03@10:00 SB St Joseph-2

Carmel
Semi-State# 6 Homestead NorthWood-0 05/27@12:00 Fishers-5

Regional# 12 Northridge Angola-2 05/23@04:30 Concord-3



Westview-1 05/23@04:30 NorthWood-4



Concord-1 05/24@04:30 NorthWood-4






Sectional# 45 Angola Prairie Heights-1 05/17@05:00

Fremont-4
Angola-3

05/18@05:00 DeKalb-2
LakeWood Park-3 05/19@05:00

Fremont-2
Angola-4
05/20@11:00 LakeWood Park-1



Sectional# 47 Northridge-5

05/17@05:00 Jimtown-0
Elkhart-2 05/17@05:00

Concord-3
Northridge-2
05/18@05:00 Concord-3



Sectional# 46 West Noble Lakeland-1 05/17@05:00

West Noble-4
Westview-5

05/18@05:00 Central Noble-0
East Noble-5 05/18@05:00

West Noble-0
Westview-4
05/20@10:00 East Noble-1



Sectional# 48 NorthWood-4

05/17@05:00 Fairfield-1
Goshen-4 05/17@05:00

Bethany Christian-1
NorthWood-5
05/18@05:00 Goshen-0



Regional# 11 Fishers Lawrence North-2 05/23@04:30 North Central-3



Fishers-5 05/23@04:30 Mount Vernon (Fortville)-0



North Central-2 05/24@04:30 Fishers-3






Sectional# 41 Lawrence North-5

05/17@05:00 Lawrence Central-0
Warren Central-2 05/18@05:00

Heritage Christian-3
Lawrence North-5
05/19@05:00 Heritage Christian-0



Sectional# 44 North Central Herron-5 05/17@04:40

Indianapolis Tech-0
North Central-3

05/18@04:30 Indianapolis Cathedral-2
Indianapolis Chatard-5 05/18@04:30

Herron-0
North Central-5
05/19@04:30 Indianapolis Chatard-0



Sectional# 43 Hamilton Heights-0

05/17@04:30 Hamilton Southeastern-5
Fishers-3 05/17@04:30

Noblesville-2
Hamilton Southeastern-0
05/18@04:30 Fishers-5



Sectional# 42 Mount Vernon (Fortville) Mount Vernon (Fortville)-3 05/16@04:30

New Palestine-2
Pendleton Heights-1

05/17@04:30 Greenfield-Central-4
Eastern Hancock-0 05/17@04:30

Mount Vernon (Fortville)-5
Greenfield-Central-1
05/18@04:30 Mount Vernon (Fortville)-4



Semi-State# 5 Homestead Homestead-2 05/27@12:00 Delta-3

Regional# 9 FW Carroll FW Concordia-4 05/23@04:30 Norwell-1



Homestead-4 05/23@04:30 FW Carroll-1



FW Concordia-2 05/24@04:30 Homestead-3






Sectional# 34 FW Concordia FW Concordia-5 05/17@05:15

New Haven-0
FW Bishop Dwenger-5

05/18@05:15 FW South-0
FW North-0 05/19@05:15

FW Concordia-5
FW Bishop Dwenger-1
05/20@10:00 FW Concordia-4



Sectional# 36 Norwell South Adams-1

05/16@04:30 Huntington North-4
05/16@04:30 Bellmont-5

Bluffton-0
Norwell-5

05/17@04:30 Huntington North-0
Adams Central-1 05/17@04:30

Bellmont-4
Norwell-3
05/18@04:30 Bellmont-2



Sectional# 35 FW Canterbury-5

05/17@04:30 FW Bishop Luers-0
Homestead-5 05/17@04:30

FW Wayne-0
FW Canterbury-0
05/18@04:30 Homestead-5



Sectional# 33 FW Carroll Churubusco-2

05/16@04:15 FW Snider-3
05/16@04:15 FW Leo-4

FW Blackhawk-1
FW Carroll-5

05/17@04:15 FW Snider-0
FW Northrop-0 05/17@04:15

FW Leo-5
FW Carroll-4
05/18@04:15 FW Leo-1



Regional# 10 Marion Delta-5 05/23@04:30 Alexandria-0



Mississinewa-3 05/23@04:30 Jay County-2



Delta-4 05/24@04:30 Mississinewa-1






Sectional# 38 Delta-5

05/17@04:45 Muncie Burris-0
Yorktown-4 05/18@04:45

Muncie Central-1
Delta-5
05/19@04:45 Yorktown-0



Sectional# 37 Anderson Lapel-2 05/17@05:00

Frankton-3
Anderson-1

05/18@05:00 Elwood-4
Alexandria-5 05/18@05:00

Frankton-0
Elwood-0
05/19@05:00 Alexandria-5



Sectional# 40 Marion-5

05/17@05:00 Blackford-0
Mississinewa-5 05/17@05:00

Madison-Grant-0
Marion-2
05/18@05:00 Mississinewa-3



Sectional# 39 Union City-1

05/17@05:00 Randolph Southern-4
Winchester-2 05/17@05:00

Jay County-3
Randolph Southern-2
05/18@05:00 Jay County-3



Semi-State# 8 Culver Academy Carmel-5 05/27@12:00 Culver Academy-0

Regional# 15 Kokomo Lewis Cass-0 05/23@04:30 Carmel-5



Harrison-4 05/23@04:30 Kokomo-1



Carmel-4 05/24@04:30 Harrison-1






Sectional# 59 Logansport Logansport-2 05/17@04:45

Twin Lakes-3
Lewis Cass-5

05/18@04:45 Carroll (Flora)-0
Delphi-3 05/18@04:45

Twin Lakes-2
Lewis Cass-5
05/20@10:00 Delphi-0



Sectional# 57 University-1

05/17@05:15 Westfield-4
Guerin Catholic-0 05/17@05:15

Carmel-5
Westfield-1
05/18@05:15 Carmel-4



Sectional# 60 Harrison Lafayette Jefferson-0 05/17@04:30

Lafayette Central Catholic-5
Harrison-4

05/18@04:30 West Lafayette-1
McCutcheon-0 05/18@04:30

Lafayette Central Catholic-5
Harrison-5
05/20@10:00 Lafayette Central Catholic-0



Sectional# 58 Kokomo Northwestern-4

05/17@04:00 Western-1
05/17@04:00 Eastern (Greentown)-0

Kokomo-5
Taylor-0

05/18@04:00 Northwestern-4
Tipton-1 05/18@04:00

Kokomo-4
Northwestern-2
05/20@10:00 Kokomo-3



Regional# 13 Culver Academy Warsaw-4 05/23@04:30 Plymouth-1



Culver Academy 05/23@04:30 Peru



Warsaw-2 05/24@04:30 Culver Academy-3






Sectional# 52 Warsaw Tippecanoe Valley-2 05/17@04:30

Whitko-3
Warsaw-5

05/18@04:30 Wawasee-0
Columbia City-3 05/18@04:30

Whitko-2
Warsaw-5
05/19@10:00 Columbia City-0



Sectional# 49 Bremen Triton-0 05/17@05:00

Plymouth-5
LaVille-2

05/18@05:00 John Glenn-3
Bremen-1 05/19@05:00

Plymouth-4
John Glenn-0
05/20@09:00 Plymouth-5



Sectional# 50 Culver Academy-5

05/17@05:30 Knox-0
Rochester-5 05/18@05:30

North Judson-0
Culver Academy-4
05/19@05:30 Rochester-1



Sectional# 51 Peru Northfield-2

05/17@05:15 Peru-3
05/17@05:15 Manchester-5

Maconaquah-0
Wabash-0

05/18@05:15 Peru-5
Southwood-0 05/18@05:15

Manchester-5
Peru-3
05/20@10:30 Manchester-2



Semi-State# 1 Center Grove Park Tudor-2 05/27@12:00 Franklin-3

Regional# 3 Plainfield Zionsville-4 05/23@04:30 Avon-1



Park Tudor-5 05/23@04:30 Covenant Christian-0



Zionsville-1 05/24@04:30 Park Tudor-4






Sectional# 10 Lebanon Frankfort-0 12/31@05:00

Zionsville-5
Western Boone-2

05/19@05:00 Rossville-3
Lebanon-0 05/19@05:00

Zionsville-5
Rossville-0
05/20@05:00 Zionsville-5



Sectional# 12 Plainfield Danville-0 05/17@05:00

Plainfield-5
Mooresville-0

05/18@05:00 Brownsburg-5
Avon-5 05/19@05:00

Plainfield-0
Brownsburg-1
05/20@10:00 Avon-4



Sectional# 11 Pike-0

05/16@05:00 Park Tudor-5
Brebeuf-5 05/17@05:00

International-0
Park Tudor-3
05/18@05:00 Brebeuf-2



Sectional# 9 Ben Davis Covenant Christian-5 05/17@05:00

Indianapolis Attucks-0
Speedway-5

05/18@05:00 Ben Davis-0
Indianapolis Cardinal Ritter-0 05/19@05:00

Covenant Christian-5
Speedway-2
05/20@09:00 Covenant Christian-3



Regional# 1 Center Grove Indianapolis Roncalli-5 05/23@04:30 Shelbyville-0



Perry Meridian-0 05/23@04:30 Franklin-5



Indianapolis Roncalli-0 05/24@04:30 Franklin-5






Sectional# 2 Indianapolis Lutheran-1

05/17@04:30 Indianapolis Roncalli-4
Franklin Central-5 05/17@04:30

Beech Grove-0
Indianapolis Roncalli-4
05/18@04:30 Franklin Central-1



Sectional# 3 Shelbyville Triton Central-0 05/17@05:00

Shelbyville-5
Waldron-5

05/18@05:00 Morristown-0
Southwestern (Shelby.)-0 05/18@05:00

Shelbyville-5
Waldron-1
05/19@05:00 Shelbyville-4



Sectional# 4 Southport Perry Meridian-5 05/17@05:00

Decatur Central-0
Southport-5

05/19@05:00 Indianapolis Scecina-0
Indianapolis Shortridge-0 05/19@05:00

Perry Meridian-5
Southport-2
05/20@10:00 Perry Meridian-3



Sectional# 1 Center Grove Center Grove-5 05/17@04:30

Whiteland-0
Greenwood-0

05/18@04:30 Franklin-5
Indian Creek-0 05/18@04:30

Center Grove-5
Franklin-4
05/19@04:30 Center Grove-1



Semi-State# 4 Jasper New Albany-1 05/27@12:00 Castle-4

Regional# 8 Silver Creek Providence-2 05/23@04:30 Floyd Central-3



New Albany-4 05/23@04:30 Borden-1



Floyd Central-2 05/24@04:30 New Albany-3






Sectional# 30 Clarksville-0

05/17@05:00 Providence-5
Jeffersonville-5 05/17@05:00

New Washington-0
Providence-3
05/18@05:00 Jeffersonville-2



Sectional# 29 Floyd Central Salem-5 05/16@05:00

Crawford County-0
Eastern (Pekin)-4

05/17@05:00 North Harrison-1
Floyd Central-4 05/18@05:00

Salem-1
Eastern (Pekin)-1
05/19@05:00 Floyd Central-4



Sectional# 31 Lanesville-0

05/17@05:00 New Albany-5
Christian Academy-1 05/18@05:00

Corydon Central-4
New Albany-5
05/19@05:00 Corydon Central-0



Sectional# 32 Silver Creek Henryville-0 05/17@04:00

Borden-5
South Central (Eliz.)-0

05/18@04:00 Silver Creek-5
Charlestown-2 05/19@04:00

Borden-3
Silver Creek-1
05/20@04:00 Borden-4



Regional# 6 Evansville Bosse Evansville Memorial-1 05/23@05:30 Castle-4



Gibson Southern-4 05/23@05:30 Evansville Mater Dei-1



Castle-5 05/24@05:30 Gibson Southern-0






Sectional# 22 Evansville Bosse Evansville Memorial-5

05/16@05:00 Evansville Day-0
05/17@05:00 Evansville North-3

Evansville Christian-2
Evansville Bosse-0

05/18@05:00 Evansville Memorial-5
Evansville Harrison-0 05/18@05:00

Evansville North-5
Evansville Memorial-3
05/19@05:00 Evansville North-2



Sectional# 21 Castle South Spencer-4 05/17@05:00

Tell City-1
Castle-5

05/18@05:00 Heritage Hills-0
Boonville-2 05/19@05:00

South Spencer-3
Castle-5
05/20@10:00 South Spencer-0



Sectional# 24 Princeton-5

05/19@06:00 Tecumseh-0
Gibson Southern-5 05/19@06:00

Wood Memorial-0
Princeton-0
05/20@11:00 Gibson Southern-5



Sectional# 23 Mount Vernon (Posey) Mount Vernon (Posey)-0 05/17@05:30

Evansville Central-5
Evansville Reitz-1

05/18@05:30 Evansville Mater Dei-4
North Posey-0 05/18@05:30

Evansville Central-5
Evansville Mater Dei-5
05/20@10:00 Evansville Central-0



Semi-State# 7 Culver Academy Crown Point-0 05/27@12:00 SB St Joseph-5

Regional# 14 Munster Andrean-0 05/23@05:30 Crown Point-5



Munster-4 05/23@05:30 Whiting-1



Crown Point-3 05/24@05:30 Munster-2






Sectional# 55 Hobart North Newton-2 05/17@05:30

River Forest-3
Hobart-0

05/18@05:30 Andrean-5
Merrillville-4 05/18@05:30

River Forest-1
Andrean-5
05/19@05:30 Merrillville-0



Sectional# 53 Crown Point Hanover Central-2

05/17@05:15 Lowell-3
Crown Point-4

05/17@05:15 Lake Central-1
05/17@07:15 Kankakee Valley-0

Illiana Christian-5
Rensselaer Central-1

05/18@05:30 Lowell-4
Crown Point-5 05/18@05:30

Illiana Christian-0
Lowell-1
05/19@05:30 Crown Point-4



Sectional# 56 Highland Griffith-0 05/17@05:00

Calumet-5
Hammond-0

05/17@06:30 Munster-5
Highland-5 05/18@05:00

Calumet-0
Munster-5
05/18@06:30 Highland-0



Sectional# 54 East Chicago Hammond Science & Tech-5

05/17@05:30 Gary West-0
05/17@05:30 Whiting-4

Hammond Noll-1
Hammond Morton-5

05/18@05:30 Hammond Science & Tech-0
East Chicago-1 05/18@05:30

Whiting-4
Hammond Morton-1
05/19@05:30 Whiting-4



Regional# 16 LaPorte Penn-4 05/23@05:30 Chesterton-1



SB St Joseph-5 05/23@05:30 LaPorte-0



Penn-0 05/24@05:30 SB St Joseph-5






Sectional# 62 Mishawaka-0

05/17@04:30 Penn-5
Mishawaka Marian-4 05/17@04:30

SB Adams-1
Penn-5
05/18@04:30 Mishawaka Marian-0



Sectional# 63 Valparaiso Valparaiso-0 05/16@05:30

Chesterton-5
Portage-2

05/16@05:30 Wheeler-3
Boone Grove-0 05/17@05:30

Chesterton-5
Wheeler-0
05/17@06:00 Chesterton-5



Sectional# 64 SB St Joseph-5

05/17@05:00 SB Riley-0
SB Washington-5 05/17@05:00

SB Clay-0
SB St Joseph-5
05/18@05:00 SB Washington-0



Sectional# 61 LaPorte-5

05/17@05:30 Michigan City Marquette-0
Michigan City-2 05/17@05:30

New Prairie-3
LaPorte-5
05/18@05:30 New Prairie-0



Semi-State# 3 Jasper Columbus North-2 05/27@12:00 Jasper-3

Regional# 5 Bloomington South Greensburg-1 05/23@04:30 Bloomington North-4



Columbus North-4 05/23@04:30 Seymour-1



Bloomington North-2 05/24@04:30 Columbus North-3






Sectional# 19 Greensburg Madison Consolidated-0 05/17@05:00

Southwestern (Hanover)-5
Greensburg-5

05/18@05:00 Shawe Memorial-0
Jennings County-2 05/18@05:00

Southwestern (Hanover)-3
Greensburg-5
05/20@10:00 Southwestern (Hanover)-0



Sectional# 17 Bloomington South Bloomington South-5 05/17@05:30

Martinsville-0
Bloomington North-5

05/18@05:30 Edgewood-0
Bedford North Lawrence-2 05/18@05:30

Bloomington South-3
Bloomington North-5
05/19@05:30 Bloomington South-0



Sectional# 18 Columbus North Columbus North-5 05/17@04:30

Edinburgh-0
Brown County-4

05/18@04:30 Hauser-1
Columbus East-0 05/19@04:30

Columbus North-5
Brown County-0
05/20@04:30 Columbus North-5



Sectional# 20 Seymour Scottsburg-5 05/17@04:45

Trinity Lutheran-0
Seymour-5

05/18@04:45 Brownstown Central-0
Austin-0 05/19@04:45

Scottsburg-5
Seymour-4
05/19@04:30 Scottsburg-1



Regional# 7 Jasper Barr-Reeve-2 05/23@05:30 South Knox-3



Jasper-5 05/23@05:30 North Daviess-0



South Knox-0 05/24@05:30 Jasper-5






Sectional# 26 Loogootee-5

05/17@04:30 Paoli-0
Barr-Reeve-5 05/17@06:00

Northeast Dubois-0
Loogootee-2
05/18@05:00 Barr-Reeve-3



Sectional# 28 Vincennes Lincoln Washington-5 05/16@05:00

Vincennes Rivet-0
Washington Catholic-0

05/17@05:00 Vincennes Lincoln-5
South Knox-3 05/17@05:00

Washington-2
Vincennes Lincoln-1
05/18@05:00 South Knox-4



Sectional# 25 Jasper-5

05/17@05:00 Pike Central-0
Forest Park-1 05/17@05:00

Southridge-4
Jasper-5
05/18@05:00 Southridge-0



Sectional# 27 Linton-Stockton-0

05/18@05:00 North Daviess-5
Bloomfield-5 05/18@05:00

White River Valley-0
North Daviess-3
05/20@10:00 Bloomfield-2